HAKKIMIZDA

2004 yılında kurulmuş olan Mel Elektronik bugüne kadar tamamladığı sıra dışı projeleri ve başarılı geçmişi ile Türkiye’nin önde gelen elektronik güvenlik ve otomasyon firmaları arasında yer almaktadır. Kurulduğu günden itibaren hızlı ve emin adımlarla planlı bir büyüme gösteren Mel Elektronik, gerek mühendislik hizmetleri gerek standartlara uygun destek ve satış sonrası hizmetleriyle, müşterilerine hem çözüm ortağı hem yakın bir dost olmayı başarmıştır.

Güçlü teknik altyapısı ve profesyonel kadrosu ile hep daha ileriyi hedefleyen Mel Elektronik referanslarına sağladığı kusursuz desteği ile de günden güne sektöre yön veren firmalar arasında yerini almıştır.

Hizmet Anlayışımız;
Müşteri isteklerini belirlemek,
Müşteriye uygun projelendirme çalışması yapmak,
Ürün ve hizmet maliyetlerini en uygun seviyelerde tutmak,
Yüksek kalitede, TSE standartlarında hizmet sunmaktır.

Doğru ürün, doğru maliyet ve doğru hizmet için, doğru yerdesiniz…

Ürünlerimiz

Tüm profesyonel hizmetlerimiz.

 1. Kamera Sistemleri

  Kamera Sistemleri riskli görülen bölgelerin görüntülerinin güvenlik amaçlı olarak 7/24 kesintisiz kayıt altına alınmasını sağlayan ekipmanların bütünüdür. Güvenlik Sistemleri ürünleri arasında günümüzde en yaygın talep gören sistemler kamera sistemleridir. Kullanım yoğunluğu sebebiyle kamera sistemleri ekipmanları üreticileri müşterilerine çok geniş yelpazede ve kalitede ürünler sunabilmektedir.

  Kamera Sistemleri temel olarak Analog ve IP tabanlı sistemler olmak üzere iki farklı grupta incelenebilir. IP tabanlı kamera sistemlerinin teknolojik olarak günden güne gelişim göstermesine paralel olarak görüntü ve kayıt çözünürlükleri de artmaktadır. Sistemler genel olarak kameralar, lensler ve kayıt cihazları gibi ekipmanlardan oluşmaktadır. Kamera Sistemleri, kullanım alanları, ürün çeşitliliği ve teknolojileri itibarıyla çok ciddi projelendirme gerektirmektedir.
  Mel Elektronik olarak, görüntü sistemleri konusunda tüm teknolojik gelişmeleri en yakından takip ederek, siz müşterilerimize en uygun çözümü sunabilmek için her geçen gün kendimizle yarışıyoruz.

 2. Yangın Algılama Sistemleri

  Yangın Algılama Sistemleri, kurulu bulunduğu alanlarda yangın ve patlamalara karşı erken algılama yaparak, can ve mal güvenliği için çok önem arz eden sistemlerdir. Yangın Algılama Sistemleri adresli ve konvansiyonel olmak üzere 2 farklı ana grupta incelenebilir. Küçük ölçekli projelerde konvansiyonel sistemler, orta ve büyük ölçekli projelerde adresli sistem kullanılması daha uygundur.

  Günümüzde Yangın Algılama Sistemleri ihtiyaçtan çok zorunluluk haline gelmiştir. Yangın Algılama Sistemleri genel olarak dedektörler, sirenler, ihbar butonları ve kontrol paneli gibi ekipmanlardan oluşur. Yangın Algılama ciddi bir iştir ve ciddi projelendirme gerektirir. Mel Elektronik olarak Yangın Algılama Sistemleri ihtiyaçlarınızda size uygun ürünlerle tecrübemizi harmanlayarak sizin için en uygun çözümleri sunabilmekteyiz.

 3. Geçiş Kontrol Sistemleri

  Geçiş Kontrol Sistemleri, tanımlanan alanlara yetki sınırlaması dahilinde giriş çıkışa imkan sağlayan kontrol ekipmanlarının bütünüdür. Bu sistemler sayesinde Kim?, Nerede?, Ne zaman? gibi sorular muhtelif raporlar halinde dijital ortama taşınarak veriler yedeklenmiş olur. Geçiş Kontrol Sistemleri genel olarak okuyucu, elektrikli veya manyetik kapı kilitleri ve turnikeler gibi ekipmanlardan oluşurlar. Sistemler müşteri ihtiyaçlarına göre offline veya online olmak üzere iki farklı tipte projelendirilebilir.

  Online sistemlerde server üzerinde kurulu özel yazılımlar ile muhtelif formatlarda veri almak mümkündür. Projenin çapı ve personel sayısı gibi etkenler ekipman seçimi ve sistem oluşturmada çok önemli etkenlerdir. Mel Elektronik standart ürünler ve yazılımların yanı sıra müşteri ve projeye özel çözümlerde sunabilmektedir.

  Sorularınızın cevabı için deneyimlerimiz ve mühendislik hizmetlerimizle size bir telefon kadar yakınız.

 4. Alarm Sistemleri

  Alarm Sistemleri ev veya iş yerlerinde hırsızlık, gasp ve acil sağlık durumları gibi sıra dışı anlarda ilgili merkezi ve çevreyi uyaran sistemlerdir. Günümüzde birçok noktada Alarm Sistemleri yoğun olarak kullanılmaktadır. Güvenlik sistemleri içinde en ekonomik sistemler olması buna en büyük etkendir. Alarm Sistemleri genel olarak dedektörler, sirenler ve kontrol paneli gibi ekipmanlardan oluşur.

  Teknolojinin gelişimi ile Alarm Sistemleri, tasarlanan özel receiver’larla iletişim kurarak, sürekli olarak özel formatta haberleşme yapabilmektedir. Kurulu sistemlerin büyük bir kısmı Alarm Merkezi olarak adlandırılan birimlerle sürekli olarak veri alışverişinde bulunarak alarm durumunda ilgili noktaları hızlı ve güvenilir şekilde bilgilendirme imkanı sunmaktadırlar. Mel Elektronik, Alarm Sistemleri konusunda müşterisine sunduğu geniş kapsamlı risk analizi ve alarm merkezi hizmeti ile, 7/24 kesintisiz güvenliğiniz için daima yanınızdadır.

Tarihçemiz

Geçmişten Günümüze…

Mayıs, 2004

İstanbul Kadıköy ofisimizde firmamız kuruldu.

Temmuz, 2009

Askeri ve Kamu ihalelerinin projelendirilmesi ve uygulamalarının ilk temelleri atıldı.

Ağustos, 2012

Firmamız TSE tarafından yapılan denetimlerle TSE-HYB (Hizmet Yeterlilik Belgesi) almaya hak kazandı.

Eylül, 2013

Yurtdışı üretici firmamız ile yapılan OEM üretim anlaşmamızla Pixer markalı geçiş kontrol ürünleri ithalatına başlandı.

Ocak, 2016

Yurtdışı üretici firmamız ile yapılan OEM üretim anlaşmamızla Panoptic markalı CCTV ürünleri ithalatına başlandı.

Şubat, 2016

Panoptic markalı ürünlerimiz “BST Company Limited” tarafından yapılan, uluslararası geçerliliğe sahip, EMC testlerinden başarı ile geçti.

Haziran, 2016

İstanbul’da 450 m2 merkez ofisimizde, her biri konusunda uzman ekibimizle, yutiçi ve yurtdışı projelerde hizmetlerimize devam etmekteyiz.